کاربرد conditional formatting در اکسل

[ad_1]

      یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود در اکسل رو میشه conditional formatting نامید.چون این ابزار هم سرگرم کننده است و هم در زیباسازی و حرفه ای تر کردن فایل اکسل به شما کمک زیادی می کند

       این ابزار در سربرگ home قرار دارد :

                       

       گزینه هایی که در این ابزار از آن استفاده می شود :

       

1 – Highlight cells rules : با این گزینه شما می توانید اعدادی که در یک رنج خاصی قرار دارند را رنگی کنید ، چه اعدادی که بزرگتر از یک مقدار خاصی هستند ، چه اعدادی که کوچکتر و چه اعدادی که بزرگتر و … .این گزینه حتی برای متن هم صدق می کند.

2- top/bottom rules : با این گزینه شما می توانید برای سرجمع اعدادتون یک درصدی رو در نظر بگیرید و ترتیب اعدادتون رو چه از کوچکتر به بزرگتر و چه از بزرگتر به کوچکتر رنگی کنید.

3- data bar : شما از این گزینه میتوانید به نسبت عدد موجود در سلول با سلول های انتخابی ، نمودار داخلی سلولی که به صورت رنگی هم متمایز می شود ایجاد کنید.

4- color scales : این گزینه هم تقریبا همانند data bar می توانید داخل سلول نمودارهای رنگی و زیبا ایجاد کنید.

5- icon sets : با این گزینه هم می توانید با عدد موجود در سلول با سلول های انتخابی با استفاده از آیکون های متنوع ، نمودارهای زیبا ایجاد کنید.

سه گزینه دیگر موجود در این لیست هم مربوط میشه به قانونهای دلخواهی که شما می خواهید بر روی سلول های انتخابی لحاظ کنید.

البته کاربران عزیز ، این فقط مقدمه ای بود بر ابزار پرکاربرد conditional formatting که در آینده مثال ها ، تمرین ها و آموزش های بسیار کاربردی و مفید را جهت یادگیری هز چه بهتر این ابزار در سایت قرار خواهیم داد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *